• Paštéka

    Dobrý pán doktor chcem sa spýtať. Som tehotná 7+4tt cca s tým že som mala hroznu chuť na pasteku samozrejme s chlebom kúpila som si bóčikovú lebo vraj tam nie je pečeň. Jedlá som už aj salámu a až keď som sa dozvedela že nesmiem tak som prestala. Ten zoznam čo nemôže tehotná je hrozný lebo pomaly by som umrela od hladu.Nejem pasteky ani salámu každý deň no ale postrasili ma kamošky listeriozou z pasteky aj salamy. Samozrejme nejem to každý deň len som mala hroznu chuť. Mám sa niečoho obávať alebo môžem byť v kľude? Všetko bolo kupované v obchode a vákuovo balené. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, predpokladám, že oba výrobky prešli tepelnou úpravou, takže by nemal s tým byť žiadny problém. Rizikovými sú najmä surové a tepelne neopracované výrobky z pofidérneho zdroja.