• Beloretin a tehotenstvo

    Dobry den,

    Chcela by som sa opytat, v akom case po dobrati Beloretinu je uplne bezpecne otehoteniet. Na pribalovom letaku uvadzaju jeden mesiac, je to podla vas naozak dostatocna doba? Planujem podstupit odber vajicok pre predcasne ovarialne zlyhavanie, zaroven sa vsak bojim, ze by to mohlo ovplyvnit ich kvalitu. Aktualne som cca mesiac po dobrati, odber vajicok planovany o priblizne dalsie tri. Je to podla vas dostatocna doba?
    Dakujem vopred

    Dobrý deň, kvalita vajíčok sa Vám nemení, keďže ich už máte od narodenia v kôre vaječníkov. Keďže je však preparát obsahujúci retinoidy teratogénny, nesmie sa užívať počas tehotenstva. Na odber vajíčok ísť môžete aj skôr, s oplodnením, respektíve s vkladom sa však musí počkať pár mesiacov. Postupujte podľa odporúčaní lekárov centra asistovanej reprodukcie, ktorých oboznámte so všetkými skutočnosťami týkajúcimi sa liečby.