• Kofein v tehotenstve

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den pan Dr.
    Chcem sa opytat aky mate nazor na pitie kavy (kofeinovej) v tehotenstve?
    Od 6tt do cca 16tt som ju nemohla ani citit,nepila som vobec.Ale od toho 16tt som zacala ale vzdy max 1 denne ale len cappuccino alebo latte zo zrnkovej kavy..nie silne esspreso. Je to takto v poriadku? Obcas mam aj vycitky ci ten kofein nezrychluje pulz aj babatku. Alebo mu inak neskodi. Zacala som ju pit hlavne z dovodu velkej unavy a celkovo mavam nizsi tlak okolo 105.
    Dakujem za odpoved ,pekny den.

    Dobrý deň, kávu denne si môžete dať. Treba však myslieť na to, že káva odvodňuje, takže na jednu kávu treba prijať aj 500ml tekutín denne viac. Celkovo je dobre denne vypiť 1,5 - 2 litre tekutín.