• Macmiror 500 v tehotenstve

    , Autor: Ami24

    Dobrý deň, Gynekolog mi na diaľku predpísal macmiror vaginálne čipky kvôli tomu, že mám svrbenie a biely, niekedy žltý výtok. Naskytlo sa mi to po antibiotikách Zinnat. Aktuálne som v 20. Týždni tehotenstva a chcem sa spýtať či macmiror je bezpečný, lebo v letáku sa píše, že by sa v tehotenstve dávať nemal. A teda pravdepodobne mám kvasinkovu infekciu a či na to aj pomáha alebo si podľa vás mám radšej kúpiť cannesten vaginálny cipok.
    Ďakujem pekne za odpoved

    Dobrý deň, áno, v II. trimestri je jeho používanie bezpečené. Pravdepodobne sa u Vás jedná o bakteriálnu vaginózu z porušenia vaginálnej mikroflóry vplyvom užívaných antibiotík. Aplikujte si Macmiror vaginálne globule po dobu 7 dní a následne si realizujte aspoň 10 dňovú kúru vaginálnymi probiotikami. V prípade pretrvávania ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.