• Clotrimazol AL 200

    , Autor: Kristínnka

    Dobrý deň chcela by som sa spýtať jednu otázku. Nebola som u svojho gynekológa zatiaľ ale posledné dni som začala mávať pálenie svrbenie v pošve a hustejší výtok. Teraz mi začal 20tt bola som v lekárni a odporučili mi tieto tabletky Clotrimazol AL 200 tr tabletky na tri dni a dávať si ich do pošvy a masť Fungicidin Léčiva. Chcem sa spýtať môžem to užívať tie tabletky nijak to neublíži dieťaťu? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, Clotrimazol užívať môžete, prípadne si najprv môžete realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a aplikovať si vaginálne probiotiká a ak by sa stav zmenil a výtok aj napriek tomu objavil, až následne začať s aplikáciou Clotrimazolu a Fungicidinu. Oba preparáty, ktoré Vám boli predpísané však užívať môžete, nemajú vplyv na tehotenstvo, nemusíte sa obávať.