• trombofilny stav a progesteron

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den, je pre mna riziko brat progesteron 400mg denne Amelgen ak mam vrodeny tromofilny stav? mutacia FII G20210A a zvyseny d dimer uz dlhsie...som na zaciatku tehotenstva po dvoch MA, a zatial berem len anopyrin na riedenie krvi, myslite ze to postacuje? Alebo mam moju hematologicku oboznamit aj o uzivani progesteronu...dakujem

    Dobrý deň, progesterón môžete naďalej užívať podľa odporúčaní, aj napriek trombofílnemu stavu. Hematologičke samozrejme môžete spomenúť všetky užívané lieky. Čo sa týka potreby užívania ďalších liekov, to je otázka na hematológa. Nepoznám žiadne bližšie informácie, nálezy, či okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.