• Hroziaci potrat

    Dobry den, chcela by som sa vas opytat na nazor. Prvy krat som potratila v 6tt, potrat spôsobil len orgazmus, aj ked som brala duphaston. Som druhykrat tehotna, duphaston opat beriem, sexu aj orgazmu sa vyhybame, ale mam orgazmus v sne, co nedokazem ovplyvnit. V noci sa nato zobudim a nasledne nasleduje bolest brucha asi na 1min. Od tehotenstva sa mi to stalo 4x, z toho dnes rano uz aj ruzovy vytok. Samozrejme pôjdem ku gynekologvi a spomeniem mu to, ale ak znova kvôli tomu potratim, existuje podla vas riesenie ako ďalej? Ked znova otehotniem, opat sa zopakuju tie noci pocas ktorych zial orgazmus mam asi kvoli snom (hormony) a znova potratim a takto to bude dookola? Uprimne na sex absolutne nemyslim, ale nedokazem to proste ovplyvnit. Ďakujem za nazor

    Dobrý deň, kvôli orgazmu ste určite nepotratila. Príčin potratu v 6. týždni tehotenstva môže byť veľa. Čo sa týka spomínaného ružového výtoku, ten sa do 16. týždňa tehotenstva môže vyskytovať a aj sa vyskytuje pomerne často. Súvisí s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Môže sa prejavovať aj slabé špinenie, či krvácanie. Užívať môžete Ascorutin 3x1 tbl denne. Duphaston môžete užívať tiež. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.