• Nízky krčok maternice v tehotenstve

    , Autor: Vanesa38

    Dobrý deň, momentálne som 10+4tt. Pred dvoma dňami som bola prvý krát u mojej gynekologičky na poradni. ( prvú som mala v centre asistovanej reprodukcie v 7tt kde mi spravili len sono ) Moja gynekologička mi povedala dve veci s ktorými som sa pri mojom prvom tehotenstve nestretla . Prvá je že mám vraj nižšie krčok a druha že mám maternicu trošku vzadšie. Keď som sa vystrašene opýtala či je niečo z toho pre mňa a bábätko zlé odpovedala mi že nie . No ale stále mi to vŕta hlavou a neviem sa o tom nič dočítať na internete. Môže nízky krčok spôsobiť nejaké komplikácie počas tehotenstva ? Nemala by som byť viacej sledovaná skrz to ? Ak som to nemala pri prvom tehotenstve je možné že pri pôrode sa mi tam dole niečo zmenilo ? Na tu maternicu sa mi vyjadrila že rastom bábätka sa posunie tak ako ma . To je tiež pre mňa novinka. Prosím upokojte ma, že nič z toho nieje vážne. Ešte také malé info, toto bábätko máme po úspešnom 2. IUI nakoľko mám PCOS … prvá dcérka sa nám podarila prirodzene. Od spodu si vkladám progestanell a aj pri tom cítim že si ten krčok viem sama nahmatať . Zdá sa mi to tam dole také viacej uzatvorené. A ešte taká malá podotázka, stačí si progestanell dávať do ukonceneho 12tt ako mi odporučili v centre alebo v mojom prípade radšej pokračovať v užívaní ? Ďakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň, podľa mňa sa nemusíte obávať. Samozrejme, po prvom tehotenstve, ako aj pôrode sa toho dosť zmení a už nikdy to nebude také, ako pred prvým tehotenstvom či pôrodom. Krčok uložený nižšie a maternica uložená vyššie sú dva protichodné nálezy. Ak však boli výsledky vyšetrení v poriadku, naozaj nevidím dôvod na obavy. Najobjektívnejšie sa Vám však bude vedieť vyjadriť Váš obvodný gynekológ, ktorý pozná všetky informácie, nálezy, ako aj okolnosti. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať a informovať sa.