• Usg hodnoty v 39 tt

    , Autor: Ellie1209

    Dobrý deň,

    Momentálne som v 38/6 tt.
    Chcela by som sa informovať, či je možné, že podľa rozmeru BPD 97 mm (39/5 tg) mi vyšla vyššia odhadovaná váha plodu 3550g, a v skutočnosti by mohla byť váha nižšia, len hlavička bude trochu väčšia.

    Ostatne namerané hodnoty sú :
    HC 336 mm (38/3tg)
    AC 345 mm (38/3tg)
    FL 75mm (38/1tg)
    Komp. Vek 39/4 tg

    Ďakujem

    Dobrý deň, áno, je to presne tak, ako ste napísali. Niekedy je priemer hlavičky väčší, záleží tiež od tvaru lebky plodu, a to má potom vplyv na celkový prepočet odhadovanej hmotnosti plodu a stanovenie kompozitného veku plodu. Je to pomerne časté. Tak isto je treba brať do úvahy odchýlku merania, ktorá je +- 450 - 500g.