• Pohyby

    , Autor: Jani77

    Dobry den, som na zaciatku 32tt a chcem sa poradit ohladom pohybov plodu, ze co je vlastne normalne v tomto tyzdni. Pohyby citim, ale vlastne kazdy den je iny. su dni, kedy su intenzivnesie a silnejsie, ze sem tam aj zaboli a potom su dni, ked mam pocit ze je to len take slabe vlnenie a tlacenie mi o stenu brucha. Na poradni mi bolo povedane, ze ak necitim dieta 2-3 hodiny tak treba ist na pohotovost, ale uprimne, to by som tam niekedy sedela stale, lebo pocas lenivych dni, je toho pohybu co citim menej. Myslim, ze plod je stale priecne a na sone v 30tt bolo vsetko v poriadku aj velkostou, aj prietoky. Je taketo vnimanie pohybov v norme? Kedy naozaj treba ist na pohotovost? dakujem!

    Dobrý deň, v tomto týždni tehotenstva už môže byť cítenie pohybov menej intenzívne, ako v II. trimestri. Plod v maternici ešte nevníma deň a noc, takže kým Vy spíte, plod sa môže hýbať a keď ste hore, plod môže spať. Navyše, ak je priečnej polohe, vnímanie, či cítenie pohybov plodu je trošku iné. Ak boli výsledky všetkých vyšetrení v norme a všetko bolo v poriadku, nemusíte sa obávať. Odsledujte si to. Vo všeobecnosti platí, že v prípade krvácania, pravidelných bolestí, odtoku plodovej vody, či necítení pohybov plodu je potrebné navštíviť tehotenskú pohotovosť. Ak nie sú absolútne citeľné pohyby plodu po dobu viac ako 3 až 4 hodiny, je vhodnejšie pohotovosť navštíviť. Je vždy lepšie prísť dvakrát zbytočne, ako raz neprísť.