• Ecoli a potrat

    , Autor: Natata4444

    Dobrý deň, prišli sme o vytúžené bábätko v 20tt kvôli bezpríznakovému zápalu. Hygienu mám na 130%. Po každej toalete sa sprchujem, utieram sa správne. Spodné prádlo mám klasického strihu, bavlnené, vždy vyžehlené. Rovnako aj uteráky. Strata dieťatka ma veľmi postihla, nakoľko bolo zdravé a pekne sa vyvíjalo. Momentálne absolvujeme genetiku, hematologiu a reprodukčnu imunológiu. Nedávno som mala robený ster a zasa mi vyšla ecoli. Chcela by som poprosiť o radu ako postupovať aby sme rovnakému scenáru predišli, keď sa budeme zasa snažiť o bábätko. Existuje možnosť prenosu ecoli aj vnutrotelovo ? Môže jej množstvo ovplyvňovať oslabená imunita? Ďakujem pekne

    Dobrý deň, okrem spomínaných realizovaných vyšetrení je vhodné doplniť aj endokrinologické vyšetrenie. E.Coli je pomerne bežnou súčasťou pošvovej mikroflóry, najčastejšie zavlečením. Skúste si realizovať desaťdňovú vaginálnu kúru vaginálnymi probiotikami. Nemyslím si, že príčinou potratu v 20. týždni tehotenstva bola E.Coli. Oslabená imunita mohla mať negatívny vplyv na tehotenstvo. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.