• Nehoda v tehotenstve

    , Autor: LenkaDenka

    Dobrý deň. Na začiatku 11. týždňa som mala vážnejšiu autonehodu, skončili sme niekoľkokrát na streche... našťastie došlo len k ľahším zraneniam, mňa do brucha priamo neudrelo nič a ani som následne nemala bolesti alebo krvácanie, žiadne odreniny alebo modriny v danej oblasti. Po vyšetrení ultrazvukom v nemocnici by malo byť s bábätkom všetko v poriadku. Mám ale strach, či otrasy počas prevracania auta nemohli poškodiť plod, vývoj mozgu a pod....Myslíte si, že v takom ranom štádiu sa to mohlo stať, alebo je dieťa dostatočne chránené, ak som navyše nemala následne žiadne komplikácie? Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, maternica je dosť silný orgán, ktorý chráni plod pred vonkajšími vplyvmi. Mnoho žien absolvuje lety lietadlom, zoskoky padákom, či bungee jumping, pritom ani nevedia, že sú tehotné a donosia a porodia zdravý plod. Ak boli výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odporúčam realizovať PTS (prvotrimestrálny skríning), ktorý sa realizuje od 11. - 14. týždňa tehotenstva.