• Neštandardné hodnoty z USG

    , Autor: Katarína_24

    Dobrý deň pán doktor, vystrašila ma hodnota BPD z dnešného ultrazvuku. Poslednú menštruáciu som mala 17.1.2022. Hodnoty USG vyšli BPD 82,6 mm, GA 33w2d a FL 60,3 mm, GA 31w3d. Synčekova hlavička je teda nad normu. Je to v poriadku? Pán doktor povedal, že chlapci to majú, ale veľmi ma to neupokojilo. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, veľa záleží od nastavenia hlavičky počas realizácie USG vyšetrenia. Hodnota môže byť skreslená, je však pravda, že chlapci majú iný tvar lebky a priemer hlavičky v mieste temenných kostí môže byť tým pádom väčší. Podľa mňa sa nemusíte znepokojovať.