• Fraxiparine bezpečnosť pre plod

    , Autor: Mahasi

    Dobrý deň,
    hematologicka mi pre varixy dolných končatín predpísala Fraxiparine 0,3ml, na základe odberov mám diagnózu porucha zrážanlivosti krvi bližšie neurčená, a anemia z nedostatku železa. Som v 33tt a jedine čo ma znepokojuje , je veta v príbalovom letáku “k dispozícii sú iba obmedzené o bezpečnosti fraxiparine pre tehotné ženy a plod “ . Je tento liek bezpečný pre dieťa?
    Ďakujem

    Dobrý deň, áno, aplikácia nízkomolekulárneho heparínu je bezpečná, nemá to vplyv na plod. Nemusíte sa obávať. Vo viacerých príbalových letákoch sa stretnete s touto, či podobnou vetou, nakoľko sa štúdie na tehotných ženách nerealizujú z etických dôvodov. Nemusíte sa však obávať. Pokračujte v aplikácii podľa odporúčaní.