• Spinenie a krvácanie

    , Autor: schreiberka88

    Dobrý deň, momentálne som začala 10tt tehotenstva. Zo začiatku som mala problémy so slabým krvácaním alebo spinenim, väčšinou po sexuálnom styku. Mala som predpísaný utrogestan,ten som už dobráka.vcera som cítila počas sexu bodnutie a potom opäť spinenie a dnes ráno už aj krv na intimke,je tmavá ale občas aj svetla-ruzova. Inak žiadne bolesti nemám,cítim sa skvele len ma toto krvácanie dosť znepokojuje a bojím sa či je naozaj všetko v poriadku. Chystala som sa totiž už na nástup do práce a teraz mám obavu či nedostanem naďalej na rizikovom . Ďakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň, do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšou príčinou špinenia, hlavne tmavou krvou, tvorba cievnych prepojení medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Je to pomerne časté. Je lepšie, ak sa stará krv vyplaví z maternice von, ako by sa mala hromadiť medzi stenou maternice a zárodkom, čo by spôsobilo vznik hematómu a možného odlúčenia zárodku, čo by viedlo k potratu. Skúsiť môžete užívať Ascorutin v dávke 3x1 tabletka. Odsledujte si to. Samozrejme, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.