• Magnezium

    , Autor: Daddka

    Dobry den,
    Som v 37 tt tehotenstva a od zaciatku tehotenstva uzivam magnerot (kvoli tetanii) a femibion. Docitala som sa ze dlhodobe uzivanie magnezia sposobuje svalovu slabost novorodenca. Je mozne ze dieta bude mat abstinencny priznak?
    Dakujem

    Dobrý deň, záleží od množstva užívaného magnézia. Ak užívate jednu, či dve tabletky magnézia denne kvôli tetánii, na novorodenca to nemusí mať žiadny vplyv. Vo vyšších dávkach sa u novorodenca môžu vyskytovať abstinenčné príznaky. Samozrejme, ak nemusíte magnézium užívať denne a viete ho obmedziť, bude to vhodné.