• Štítna žľaza a tehotenstvo

    , Autor: Lub1a

    Dobrý deň prajem, som v 7tt a bola som na kontrole ŠŽ. Som v pozorovaní, lebo v puberte mi prepuklo ochorenie ŠŽ, no už rok a pol som bez liečby. Výsledky z endokrinológie sú TSH 3,7 a T4 17,03 + zvýšené všetky protilátky. Takéto výsledky sa mi držia už asi rok, TSH sa nehýbe hore ani dole. Dokonca ani po otehotnení. Doktorka povedala, že je to zastabilizované, lieky nie sú potrebné a bude ma sledovať cca každé tri mesiace. Predsa mám obavu, keďže všade počúvam, že TSH by malo byť okolo 2,0. Mám sa dožadovať konzultácie inde? Môže to negatívne ovplyvniť plod? Ďakujem.

    Dobrý deň, toto je otázka na endokrinológa. Ak endokrinológ na základe vyšetrení, výsledkov a anamézy zhodnotí, že nie je potrebná žiadna liečba, zatiaľ iba sledovanie zdravotného stavu, postupujte podľa odporúčaní endokrinológa. Ak ste boli v minulosti liečená, či sledovaná na štítnu žľazu, hodnoty mať úplne v norme asi nebudete. Je na zvážení endokrinológa, či Vám liečbu nasadí alebo nie.