• Kojenie počas tehotenstva

    , Autor: Laura.Var

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať dve otázky. Prvá je tehotenstvo a kojenie. Môžem kojiť syna počas tehotenstva ? Dnes som bola u gynekológa a potvrdil mi tehotenstvo 6+0, písala som o tom aj s laktacnou poradkyňou ona povedala, že pokial nemám žiadny problém tak kľudne môžem v kojení pokračovať aj počas tehotenstva. A druha otázka je, na sone gynekológ ešte nevidel nič, iba gestacny s zltkovy vak. Je to v poriadku v takom týždni tehotenstva ? Nechcel mi povedať viac iba to, že mám prísť na další týždeň na kontrolu. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoved.

    Dobrý deň, áno, kojiť počas tehotenstva môžete. Ak kojíte, nie je presné datovať graviditu podľa poslednej menštruácie. Ak je datácia 6+0 prepočítaná podľa poslednej menštruácie, predpokladám, že nie ste ešte v 6. týždni a na USG ešte nemusí byť vidieť embryonálne štruktúry. USG nález však treba odsledovať. Vylúčiť sa samozrejme nedá ani patologické tehotenstvo, ako zamlčaný potrat, či anembryomola. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.