• Rakytnik v tehotenstve

    , Autor: cruz

    Dobry den pan doktor, kolko bobuliek rakytnika je vhodne uzivat ako denna davka v tehotenstve? Vdaka za odpoved.

    Dobrý deň, 1 bobuľa rakytníka obsahuje až 25-násobne viac vitamínu C ako citrón. Bežná odporúčaná dávka vitamínu C je medzi 60 až 100mg denne. Rakytník obsahuje v 100g plodov asi 1500mg vitamínu C. To znamená, že ak chcete pokryť dennú dávku, mali by ste zjesť cca 10 bobúľ denne. Užívaním 4 - 5 bobúľ denne ste si nepoškodili.