• Lekársky nález z vyšetrenia

    , Autor: Zuzi

    Dobrý deň.
    Čo znamená nález v správe : vag. hrdlo skrátené, vonku bránka prsta špic, inak uzavreté, hlavička nalieha cez klenbu na vchod.
    Mám sa obávať blížiaceho pôrodu ?

    Ďakujem za odpoveď, Zuzka

    Dobrý deň, iba na základe opisu sa nedá bližšie vyjadriť. Záleží aj od toho, v ktorom týždni tehotenstva ste. Krčok maternice je skrátený, neviem však na koľko, bránka pre špic prsta, čo je nezrelý nález. Vyplnená klenba pošvy znamená, že hlavička je už fixovaná. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov, ktorí sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť.