• USG 20t

    , Autor: mischellka123

    Dobrý deň,
    som po selektívnej fetocíde jedného plodu, ktorý sa robil v 13 tt.
    Morfologický USG plodu, ktorý je zdravý sa robil v 20+6, všetko bolo v poriadku, len lekár do správy napísal "RVOT nie je dobre vizualizovaný", aj to lekár potvrdil, že nevidí cievy v pravej komore a že trochu bojuje s polohou bábätka. Ďalšiu USG kontrolu určil až v 30 tt. Mám sa niečoho obávať? Amniocentéza tohto plodu bola negatívna. Ďakujem, vám za odpoveď.

    Dobrý deň, RVOT je skratka z anglického Right Ventricular Outflow Tract, čo znamená výtokový trakt pravej komory. ktorý podľa opisu nie je dobre vizualizovaný. Ja sa Vám však neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúcich lekárov. Neznamená to však, že niečo nie je v poriadku.