• Pozitívny test na rubeolu

    , Autor: BoraBora

    Dobrý deň. V 7 tt som bola na odber krvi, súčasťou ktorého bol aj test na IgG a IgM rubeola. IgM = 39,1 a IgG = 174. Uvedomujem si, že obe hodnoty sú veľmi vysoké. Najviac ma však trápi odnota IgM. Pár dní pred týmto odberom som bola pozitívne testovaná na Covid-19 (PCR). Tiež sa už 15rokov ličim na autoimunitné ochorenia (RA a zápal štítnej žľazy) Prosím Vás, myslíte si, že IgM rubeoly by mohlo byť falošne pozitívne kvôli Covidu alebo kvôli mojim AI ochoreniam? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, je to otázka skôr pre infektológov, ale ak sú pozitívne protilátky IgM aj IgG, môže ísť aj o nešpecifickú (skríženú) reaktivitu v triede IgM s inými antigénmi. Vzorka by mala byť zaslaná na konfirmačné vyšetrenie do Národného referenčného centra pre morbilli, mumps a rubeolu.