Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Carsaxa a Clexan 0.2

  , Autor: Evulka

  Dobry den, som v 17. týždni tehotenstva a doteraz som užívala liek Carsaxa z dôvodu, že mi skôr začala hustnúť krv a kvôli riziku preeklampsie. Hematológ mi odporučil injekcie Clexan 0.2 ml a prestať užívať Carsaxu 150 mg. Gynekológ mi však odporúča užívať naďalej aj Carsaxu aj Clexan subezne. Je to prosim v poriadku, nakolko mi hematologicka vravela ze pri subeznom uzivani moze dojst ku krvacaniu.
  Vopred dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v niektorých prípadoch sa užíva aj kyselina acetylsalicylová, aj aplikuje nízkomolekulárny heparín. Kyselina acetylsalicylová sa však smie užívať iba do 34. týždňa tehotenstva práve pre riziko krvácania. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, pre ktoré Vám bolo odporúčané užívanie oboch preparátov, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri nejasnostiach sa nebojte kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorého oboznámte s odporúčaniami hematológa.