• Hrčka po ukončení dojčenia

    , Autor: miriamam

    Dobrý deň pán doktor, pred 7 dňami som ukončila dojčenie. Kojila som už len pred nocnyn spankom, počas spánku a ráno po zobudeni. Prvé 4 dní sa mi prsia trosku naliali, tak som si mlieko odsala ale len do uvoľnenia. Odsavala som len raz za 24 hodín. No postupne sa mi však vytvorila v jednom prsníku hrudka, ktorú si neviem odsat. Skúšala som ju masírovať pod horúcou sprchou ale výsledok žiaden. Od včera mam prsníky zviazané na pevno, len už to začína byť nepríjemné, boli to. Môj gynekológ mi odporúčal vydržať takto dva dni. Len ja mam pocit, že by bolo treba najskôr tu hrudku odstrániť (napr antibiotikami?) a tak sa pokúšať zastaviť mlieko. Aký je váš názor? Ďakujem za odpoved

    Dobrý deň, spomínané zatvrdnutie je pravdepodobne zhluk nahromadeného materského mlieka, ktoré antibiotikami neodstránite. Vhodnejšie je masírovanie a nahrievanie. Takto je však veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť, nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.