• Hrozi mi predcasny porod?

    , Autor: Gabca9

    Dobry den.Som 24+6,vcera som bola na vysetreni.pri dr bol cervix 30mm avsak pritomny funneling s nalevkou 4,4mm.Pritomna aj diletacia cervikalneho kanala 3mm.Zaver :dilatacia cervix kanala pri zachovanej dlzke 30mm.Doporuceny kludovy rezim a magnerot 3x1.Co to vlastne znamena?Je to velmi zle?Hrozi mi predcasny porod?Je sanca ze babetko donosim?Dakujem za Vas nazor a radu.

    Dobrý deň, dĺžka krčka je v norme, vnútorné otváranie 4 mm je ešte v poriadku, môže sa jednať iba o rozvinutie dolného segmentu maternice, čo môže imitovať vnútorné otváranie krčka. Podľa mňa sa nemusíte zbytočne znepokojovať. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov. O predčasnom pôrode je zbytočné polemizovať. Teoreticky môže porodiť predčasne každá žena, platí pre Vás to isté, čo pre ostatné ženy.