• Otázka

    , Autor: odbornik6

    Dobrý deň, som v 31.týždni tehotenstva, doteraz bezproblemové, ale zmenšil sa mi náhle krčok maternice na 1,5-2cm..vonkajšia bránka zatvorená..lekár ma vystrašil, že pokiaľ si nezačnem dávať pozor, že nedopadnem dobre..
    Hrozí mi predčasný pôrod??
    Musím ležať 24hodín denne, alebo môžem ísť aj na prechádzku???
    Ďakujem veľmi pekne a pranem príjemný zvyšok dňa..

    Dobrý deň,
    dôležite je, či je tento údaj meraný len počas vaginálneho vyšetrenia alebo tzv. cervikomeriou, teda pomocou vaginálnej ultrazvukovej sondy zmeraná dĺžka celého krčka maternice. Otázna je konzistenica a zmena nálezu oproti predchádzajúcemu vyšetreniu. Každopádne nie je to zase tak dramatický nález, oddychujte, ležte, užívajte magnézium, jedna krátka prechádza denne nezaškodi.