Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,919 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Zubar

  , Autor: Lindus22

  Dobrý deň. Ja by som sa chcela spýtať ze som 21tt a mám pokazený zub ktorý má aj boli, zubár mi môže dať normálnu dávku injekcie ak bude treba alebo iba polovicu stoho? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o lokálnu anestézu, ktorú v prípade potreby môže lekár použiť.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo a zubar

  , Autor: NBi

  Dobrý deň,

  čochvíľa sa mi odlomi kúsok zo zuba. Chcela by som si opravu nechať až po tehotenstve. Čo odporúčate? Som v 5 mesiaci, lenže mám panický strach zo zubarov, mám to aj lekársky potvrdené. Môže sa v tehotenstve absolvovať ošetrenie zubov v úplnej narkoze? Nechcela by som ohroziť dieťatko.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pokiaľ je to nevyhnutné, ošetrenie zubov sa dá realizovať aj počas tehotenstva. Najvhodnejšia je však lokálna anestéza. Celkovej narkóze je vhodné sa vyhnúť, má totiž vplyv aj na plod.

 • Zubár

  , Autor: Andrea129

  Dobrý deň,
  momentálne som na konci 16 tt a chystám sa k zubárovi, mám bolesti. Chcela by som sa Vás spýtať, či je možné v tehotenstve ošetrenie prípade trhanie zubu pod lokálnou anestézou? Môže to nejakým spôsobom ohroziť dieťa? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak je nutné ošetrenie, či vytrhnutie zuba, môže sa to realizovať aj počas tehotenstva. Prípadný rozvoj infekcie by sa mohol rozšíriť do organizmu a mohlo by to mať nepriaznivý vplyv na tehotenstvo ako také. Lokálna anestéza sa aplikovať môže. Váš zubár bude vedieť zhodnotiť a na základe nálezu určiť ďalší postup.

 • Prehltla som docasnu vypln zubu

  , Autor: Lub1a

  Dobry den, dnes som bola u zubara. Mam zlomeny zub, lenze na zakrok som si netrufla, lebo mi bolo cely den zle - som v 11tt. Dal mi teda docasnu vypln zubu. Pri veceri sa mi vsak odlepila a ja som ju s jedlom prehltla. Moze to byt nebezpecne pre plod? Je lepsie vyhladat lekara?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nie som zubný lekár, neviem sa Vám vyjadriť ani k zloženiu výplne, ani k spôsobu možného rozloženia. Nemyslím si však, že to bude mať pre Vás nejaký negatívny vplyv, na tehotenstvo už vôbec nie. Predpokladám, že so stolicou sa náhradná výplň vylúči von z tela. Pri nejasnostiach kontaktujte Vášho zubného lekára.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Marta13

  Dobry den,

  momentalne som v 27 tt, druhe tehotenstvo zatial bez komplikacii. Chcela by som sa Vas opytat ohladom osetrenia zubnych kazov pod vplyvom lokalnej anestezy. Je bezpecna pre dieta aj v 8. mesiaci?
  Pred rokom som absolvovala laparoskopicku operaciu slepeho creva. Je mozne po tejto operacii rodit prirodzene?
  A posledna otazka. Je nutne brat kazdy den 1 tabletku magnerotu ak nemam ziadne tvrdnutie brucha ani ine komplikacie? Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, lokálna anestézia v 8. mesiaci tehotenstva nie je problém. Rozsah ošetrenia zubov je však v kompetencii zubára. Laparoskopické odstránenie slepého čreva nie je dôvodom pre cisársky rez. Tabletka Magnerotu denne nemá negatívny vplyv na tehotenstvo. Ak nemáte žiadne ťažkosti, ani kŕče v nohách, potreba užívania je na Vás. Ak Vám užívanie Magnerotu odporučil Váš obvodný gynekológ, konzultujte prípadné vysadenie s ním.

 • extrakcia zubu

  , Autor: Dušana_1

  Dobrý deň, pán doktor, potrebovala by som poradiť, chcela by som počuť názor viacerých. Bola som na kontrole u stomatochirurga, lebo posledný týždeň mám citlivejšiu osmičku. Vidím, že sa mi tlačí, bolí ma mierne z toho časť okolo sánky, ale inak nič neznesiteľné, len pociťujem to tlačenie a je to citlivejšie pri umývaní zubov, keď cez to prejdem kefkou, ale že pre istotu idem na kontrolu. Zubár povedal, že mám zatiaľ zápal okolo korunky a trošku hnisu mi tam vyteká keňď zatlačí na to ďasno, zatiaľ mi to lokálne len vypláchol a odporučil mi extrakciu. Len ja neviem či v tehotenstve môžem. som momentálne na konci prvého trimestra 11tt. Prípadne, možno mi chcel dať aj antibiotiká. Ale tá extrakcia je vôbec možná ? a s anestéziou ? prípadne aspoň antibiotiká ? Zápal nemôže byť silný, lebo výrazné bolesti nepociťujem, normálne jem, ale nechcem buď extrakciou, antibiotikami alebo zápalom samozrejme ohroziť bábätko. Čo odporúčate pacientkam vy v takýchto prípadoch ? ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, k nálezu a stavu a nutnosti vytiahnutia zuba sa musí vyjadriť stomatológ, ktorý to vie posúdiť, či je to nevyhnutné realizovať ihneď, prípadne to znesie odklad. Užívanie antibiotík v tehotenstve, aj v prvom trimestri, je možné, záleží však od typu antibiotík. Samozrejme treba myslieť aj na infekciu, ktorá môže byť skrytá a spôsobiť reakciu organizmu, čo by tiež mohlo mať vplyv na tehotenstvo. Postupujte podľa odporúčaní stomatológa.