Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,059 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • HIT v tehotenstve

    , Autor: Vladyna

    Dobrý deň. V januári mi na gastroenterológii zistili histamínovú intoleranciu. Som v 10. týždni tehotenstva a neviem, či by ma mal počas tehotenstva sledovať imunológ alebo nie. K žiadnemu totiž nechodím. Je to nutné, keď vraj po 1. trimestri placenta vytvára v tele viac diaminooxidázy, ktorá chráni plod a príznaky HIT v tomto období zvyknú ustúpiť? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, pacienti s histamínovou intoleranciou zvyknú byť sledovaní alergológom, či imunoalergológom, kde je v prípade potreby nasadzovaná liečba, či dávané odporúčania. Ak nemáte žiadne ťažkosti a diagnózy, pre ktoré by ste boli sledovaná imunológom, nie je nevyhnutné imunologické vyšetrenie. Áno, tehotenstvo zvykne mať pozitívny vplyv, či už na kožné prejavy alergie, astmu, ale aj histamínovú intoleranciu. Keďže ale nepoznám žiadne výsledky vyšetrení, ani ostatné okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť.