Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,806 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Teh

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa iba uistiť žeby už mohlo byt všetko v poriadku , pred necelými dvoma rokmi babetku prestalo byt v 7tt srdce . Teraz som znovu tehotná a som v 35tt (v štvrtok začína ) a chcem vedieť že ak lekárka povedala že je všetko dobre a že srdiečko bije bez prestania či ešte sú nejaké možnosti žeby sa to zopakovalo alebo niečo stalo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nedá sa porovnávať zamlčaný potrat v 7. týždni tehotenstva s prakticky donoseným plodov v 35. týždni tehotenstva. Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Možná otrava jedlom

  , Autor:

  Dobrý deň, som v 20tt+4, už aj po veľkom sone, bábätku vyšli podľa slov excelentné výsledky, pohyby vďaka Bohu taktiež cítim. Čo ma však trápi je to, že som si pred dvoma dňami varil obed, a žiaľ, z mojej hlúposti, som si dala variť aj jeden veľký zemiak, ktorý bol po ošúpaní zelený. Nijak som to neriešila…len ho viac ošúpala, aby som sa zbavila tých zelených častí. No a tieto zemiaky som spolu s mäskom mala na obed dva dni po sebe. V momente prišla hnačka. Najskôr som nevedela, že z čoho, ale potom som si uvedomila, že ten zemiak zrejme nebol OK, a vygooglila som si, že som sa mohla priotráviť solanínom. Včera som bola s mužom na takej “zdravotnej” prechádzke, a aj som sa pozvracala. Dnes som sa nad ránom zobudila na akúsi nevoľnosť. Chcem sa vás opýtať, či to nejako mohlo uškodiť bábätku, veľmi sa oň bojím a najbližšiu poradňu mám v pondelok. Za vašu odpoveď vopred veľká vďaka!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané tráviace ťažkosti nemuseli byť spôsobené zemiakom, navyše, ak bol dostatočne tepelne opravovaný. Odporúčam dodržiavať pár dní diétu, piť dostatočné množstvo tekutín. Absolvujte tehotenskú poradňu podľa odporúčania. Samozrejme, pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte tehotenskú pohotovosť.

 • Slabe krvacanie

  , Autor:

  Dobry den, momentalne som v 9+1tt, druhe tehotenstvo. Prve tehotenstvo prebehlo bez podobnych problemov. Niekolko dni som pozorovala hustejsi a tmavsi vytok a za poslednych 5dni som 3x jemne krvacala, resp. slo o vytok s primesou krvi. Ide o cerstvu krv, jeden krat bola aj s malymi zrazeninami. Stalo sa to vzdy po velkej potrebe. Taktiez som niekolko dni pocitovala mierne bolesti v podbrusku. Lekar tvrdi, ze v tychto tyzdnoch je to normalne a na sono ziadnu krv nevidel. Nakolko sa mi vsak v prvom tehotenstve nic podobne nestalo, som z toho nesvoja a neviem, ci mam navstivit ineho lekara alebo len cakat. Beriem kys. Iistovu, magnezium, zelezo a mutivitamin.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie, či zakrvácanie do 16. týždňa tehotenstva súvisí najčastejšie s tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Odsledujte si to. Môžete užívať aj Ascorutin 3x1 tbl na podporu cievnej steny. Momentálne pre to viac urobiť nemôžete. Odsledujte si to.

 • Informacia

  , Autor:

  Donry den chcem sa spitat dnes zacinam 17tyžden a Som druhorodička kedy bi som mala začat citit pohyby Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to individuálne u každej ženy. Väčšinou je to v obdobi medzi 16.-20. týždňom tehotenstva.

 • Šanca otehotnieť s cistami na vaječnikoch

  , Autor:

  Dobrý deň

  Chcela by som sa opýtať moja gynekologička mi zistila že mám na vaječnikoch cisty na každom jednu a. A tak by som sa chcela opýtať aká je šanca že otehotniem na prvý krát?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od viacerých faktorov, o aké cysty sa jedná, či sa vôbec jedná o cystu a či sa nejedná prípadne o funkčné cysty. Nevidím dôvod, pre ktorý by ste sa nemohli začať snažiť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problémy po stere

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa prosím vás spýtať. Som v 27 týždni tehotenstva, dnes som bola u gynekológa a zistil že sa mi skracuje krčok. Spravil mi teda vyšetrenie a zobral mi aj ster. Ako mi bral ster tak ma to v tú chvíľu zaštípalo. Odvtedy ma to pri močení dosť štípe a mám na toaletnom papieri aj krv. Chcem sa spýtať či je to v poriadku alebo či mám ísť na pohotovosť alebo či to počká do zajtra. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pri realizácii kultivačného vyšetrenia nie je dôvod na štípanie, ani pálenie pri močení, ani na krvácanie. Nebol som však pri vyšetrení, takže sa neviem vyjadriť k možným príčinám ťažkostí. Takto sa Vám neviem objektívne vyjadriť k Vášmu zdravotnému stavu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne tehotenskú pohotovosť.