• UIGR

    , Autor: Michaelita

    Dobrý deň, pán doktor,
    Dnes mi na poradni doktorka povedala, že moje dieťa je menšie ako by malo. Podľa PM som v 36+4 TT a podľa UZV 36+0 TT. Biometria bábätká je BPD 35+2, FL 32+0 a FAC 34+0, prietoky v norme.
    Hrozí mu nejaká porucha alebo ochorenie, keďže nemá primerane parametre? Bojím sa o jeho zdravotný stav a predovšetkým rastovu retardaciu.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, podľa opisovaných hodnôt sa nejedná o rastovú rerardáciu plodu. Stehenná kosť je síce o niečo kratšia, záleží však aj od Vašej kompozície. Ak ste nižšia, je menší predpoklad, že dieťa by malo byť veľké. Nie sú uvedené ešte ďalšie parametre, ako obvod hlavičky HC. Ak však boli výsledky všetkých ostatných vyšetrení v poriadku, vrátené fetálneho USG a prietokov, nemusíte sa obávať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.