• Ruzovkasty vytok v prvom trimestri

    , Autor: AlenkaMacejkovic

    Dobry den! Som priblizne v 5tt tehotenstva. S manzelom sme mali vcera pohlavny styk, a je v poriadku, ze potom, ako som sla na wc tak niekedy vecer, tak som si na toaletnom papieri nasla taky ruzovkasty hlienovity vytok? Aj dnes rano. Mohlo to byt sposobene prave tym stykom? K lekarovi som objednana na prvu prehliadku presne o tyzden.
    Vdaka za odpoved

    Dobrý deň, špinenie, krvavý, či ružovkastý výtok do 16. týždňa tehotenstva je najčastejšie spôsobený tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Po pohlavnom styku mohlo natiecť niečo do pošvy, čo sa prejavuje vo forme výtoku. Odsledujte si to.