• Placenta v 17tt

    , Autor: Zuzana838

    Dobrý deň.

    Chcela by som sa opýtať, že čo to znamená, že placenta nízko uložená na celej prednej a zadnej stene, G ll., nesiaha do dolného segmentu? Pán dr. mi nič nevysvetlil, len tolko povedal, že môže sa to ešte upraviť. Zabudla som sa na to opýtať taká som bola vystrašená. Môžem s tým nadalej robiť? Nemám fyzicky náročnú robotu, len som dosť veľa na nohách.
    Ďakujem za odpoveď. Zuzana

    Dobrý deň, ak ste iba v 17. týždni a placenta nezasahuje do dolného segmentu a nachádza sa na prednej stene, rastom maternice sa ešte vytiahne. Ak nečakáte dvojičky, placenta sa nemôže nachádzať aj na prednej aj na zadnej stene. Fungovať môžete normálne. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach sa nebojte pýtať Vášho obvodného gynekológa.