Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,299 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti prs

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, som v 15tt , avsak mam pocit ze mi ustupuje bolest z prs a uz nie su take napnute ako na zaciatku. Zo zaciatku prve tyzdnne boli velmi citlive aj nadotyk a teraz akoby nic.Moze to nieco znamenat? Az buduci tyzden mam ist do poradne, citim sa inak dobre bez nejakych problemov.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa znepokojovať, nemusí to znamenať vôbec nič. Ak nemáte žiadne ťažkosti, stačí kontrola poradne podľa plánu.

Podobné otázky

 • 6 tt

  , Autor:

  Dobrý deň. Poslednú menštruáciu som mala 11.2.teda mala by som byť v 6tt. Vyšiel mi 4x pozitívny test so slabou druhou čiarkou. Podľa výsledkov krvi som tehotná no neviem presne hodnoty. Lekárka však na ultrazvuku absolútne nič nevidela, len zvýšenú sliznicu, ktorá tam bola aj pred týždňom. Je možné že by šlo o mimomaternicove tehotenstvo pripadne ze sa plod nevyvija? Na najbližšiu kontrolu mam ísť 25.3. teda v 7tt. Mam bolesti prsníkov a sem tam podbruška podobne ako pred menštruáciou. Dieťa sme neplánovali a preto sa nám nechce veriť že by tam ozaj bolo. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, podstatná je dynamika beta-HCG, ako aj USG kontrola. V prvých týždňoch nemusí byť jednoznačne viditeľné tehotenstvo. Podstatný je deň oplodnenia, ktorý môže byť od poslednej menštruácie vzdialený, môžte teda teoreticky byť aj v 4 - 5 tt. Samozrejme treba myslieť aj na patologické tehotenstvo, ako aj mimomaternicové tehotenstvo. Odsledujte si stav. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Zmizlo mi tehotenské bruško 17tt

  , Autor: Mária

  Dobrý deň, mám 29rokov, 5ročnú dcéru a teraz som v 17tt. Som na rizikovom kôli zamdlievaniu a tvrdnutiu maternice aj preto lebo som pred 1,5rokom potratila a dcéra bola horko-ťažko donosena(od začiatku tehotenstva jej nedávali nádej).
  Pri dcére mi brucho začalo rásť až v 6mt ale pri tomto tehotenstve som si nezapla nohavice už v 14tt, vraj je to normálne, maternica si pamätá..... Posledný týždeň som mala brucho tak viditeľné, že sa dcérka začala vypytovať a dnes ráno zmena. Brucho je fuč. Vojdem sa do nohavíc, brucho je skoro ploché. Posledný týždeň som nemala kŕče ani ma nezdúvalo, dokonca nepociťujem nevoľnosť a mdloby, nekrvácala som dokonca sa cítil lepšie ako doteraz.... Kontrolu mám až o 2t, prosím vysvetlite mi čo sa so mnou deje.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa stáva, že na začiatku tehotenstva sú príznaky tehotenstva viditeľnejšie, od nevoľnosti, bolesti prsníkov, nafúknutého bruška, ... Tieto príznaky môžu pretrvávať individuálne dlho a potom môžu úplne vymiznúť a následne bruško začne rásť so zväčšujúcim sa plodom a zväčšujúcou sa maternicou. Ak nemáte žiadne iné ťažkosti v zmysle bolestí v podbrušku, krvácanie, ... nemusíte sa znepokojovať. Objektívne však neviem zhodnotiť situáciu. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, v prípade potreby aj skôr, ako máte dohodnutú návštevu. Skonzultovať sa dá stále.

 • Strata tehotenských príznakov

  , Autor: Bronula

  Ďakujem za odpoveď.

  Ale je normálne, že nemám napäté prsia, alebo vymiznutie bolesti prs môže byť znamením spontánneho potratu.

  Mám na mysli či je normálne, že už ma prsia nebolia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  nedá sa povedať či to je alebo nie je normálne , pretože niektoré ženy nemajú bolesti vôbec
  to, že vás prestali bolieť prsia nemusí vôbec nič znamenať
  s pozdravom

 • merania a otehotnenie

  , Autor: monique18

  dobry den pani doktorka prepáčte že vás otravujem ale zas na mna dolahli obavy a ak by ste boli ochotní rada vám napíšem svoj problém a ak viete prosím dajte mi na nu odpoved.
  Moja otázka znie .
  3.7.2012- predposledná ms
  19.7-.som bola znásilnená, znásilnenie trvalo krátko, neejakuloval do mna.
  30.7.- som dostala poslednú ms, pred ms bolesti prs po ms skončili, menstruácia trvala ako obvykle
  30.8-som zistila tehotenstvo, videli sme len plodové vajce bez žltkového vaku a žiadna činnost srdca.
  4.9.- sme videli to isté ako 30.8.-čiže len plodové vajce bez ničoho
  13.9.- sme videli žltkový vak v nom mini plod mal sotva 1cm(lekár ho označil ako malú čiarku), žiadna činnost srdca
  28.9.- plod mal 22mm , videli sme činnosť srdca , podla ms 8+4tt a podla velkosti 9+1tt.
  10.10.- mal plod 10+1tt podla ms a 35mm
  18.10.-mal plod podla ms 11+2tt a 46mm
  26.10- 73mm podla ms 12+4tt podla velkosti 13+5tt
  30.10.- mal plod podla ms 13+1tt a podla velkosti 13+6tt ( lekárka mi plod kompletne merala a povedala mi že všetko sedí a určite som neotehotnela počas znásilnenia)
  12.12.2012- podla ms 19+2tt podla velkosti 20+1tt- lekár mi meral aj tú sponu od spodu po pupok( neviem ako sa to presne volá) a mala 21cm
  17.1.2013.-podla ms 24+3tt a podla velkosti a všetkých meraní mal plod 25+2tt. ( lekár povedal že ten rozdiel je v poriadku)
  18.1.2013- mi lekár meral len tú sponu- mala 23cm.
  chcem sa opýtat.
  1) všetko sedí na otehotnenie po 30.7.( poslednej ms) aj keď je tam ten rozdiel týžden??
  2) je nejaká možnost že by som otehotnela počas znásilnenia toho 19.7.2012?? aj ked do 25tt nebol rozdiel vačší ako +8dní??
  prepáčte za otravovanie ale bojím sa.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  všetko sedí, nemusíte sa obávať, otehotneli ste po dátume 30.7.