• Údaje v teh.knižke

    , Autor: Silva1

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, čo znamená ak mám v tehotenskej knižke napísané DS nie je distend.?
    A placenta na Ps homog. typ I.,
    RI UA:0,67?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, DS znamená dolný segment, čo je časť maternice nad krčkom, ktorá môže byť vplyvom tlaku hlavičky vyklenutá do pošvy. Placentu máte na prednej stene (PS) homogénnu, typ I., predpokladám, že ste v I. alebo v II. trimestri. RI UA je rezistentný index pupočníkovej artérie. Pri nejasnostiach sa nebojte pýtať vyšetrujúcich lekárov.