• Cs

    , Autor: evicka711

    Dobry den, prosim Vas, co znamena cs 0? Som v 36tt. Viem, ze cervikalne skore, ale to 0 je dobre? Zle? Mozem podla Vas uz zacat cvicit s anibalom? Alebo musim pockat na ukoncenie 36tt?

    Dakujem

    Dobrý deň, skratka CS znamená cervikálne skóre, podľa ktorého sa hodnotí zrelosť krčka maternice. CS0 znamená, že krčok je nezrelý, tuhý, uzavretý. Masáž hrádze môže žena realizovať prakticky aj od 20. týždňa, vytláčanie balónika treba realizovať s opatrnosťou. S Aniballom môžete začať cvičiť aj teraz, ak ste v 36. týždni tehotenstva. Vo všeobecnosti však odporúčame začať s cvičením až po ukončenom 36. týždni tehotenstva.