• Zvýšený TSH

    , Autor: Michaelita

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, sestrička od gynekologičky mi povedala, že mi zistili zvýšený jeden z hormónov TSH. Som v 13 týždni tehotenstva. Kázala mi objednať sa na endokrinologiu a nič viac mi nepovedala. Môže to mať negatívny vplyv na vývoj plodu?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, vplyvom tehotenstva dochádza k hormonálnym zmenám, aj čo sa týka štítnej žľazy. Neliečená hypotyreóza môže mať vplyv na plod Niekedy endokrinopatie spôsobujú opakované potraty alebo neschopnosť žien otehotnieť. Nemusíte sa obávať, objednajte sa na endokrinologické vyšetrenie dľa odporúčaní gynekológa. Je možné, že nebude potrebná žiadna liečba, prípadne Vám endokrinológ predpíše potrebnú liečbu.