• nizko polozena placenta a zapcha

    , Autor: VeronikaBM

    Dobry den pan doktor, som v 23tt a trpim zapchou. Niekedy po velmi silnom tlaceni na stolicu sa u mna objavi cerstva krv z posvy, krvacanie vsak nastastie nepokracuje. Pred 3 tyzdnami mi pani doktorka diagnostikovala nizkonasad.placentu, avsak konstatovala, ze by sa to malo upravit. Moze byt to krvacanie sposobene tlakom pri stolici na placentu? Je nutne navstivit pohotovost alebo pockat na nasl. poradnu o tyzden? Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, áno, ak trpíte zápchou, krvácanie môže byť prítomné z pošvy najmä tlakom na krčok maternice, s placentou to súvis nemá, prípadne aj z konečníka s možných hemoroidov. Je vhodné upraviť stravu, denne vypiť aspoň 2 litre tekutín, skúsiť môžete užívať vlákninu, napr. Psyllium. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.