• Covid v 1. Trimestri

    , Autor: Bartn

    Dobrý deň, v 3. A 4. Tt som prekonala covid s miernym briebom (max teplota 38,5 jeden deň). Aktuálne som v 10 tt. Prosim všade sa píše, že najhoršie je ochorenie v 1. Trimestri. Môže mat covid vplyv na plod v takom skorom štádiu tehotenstva? Dakujem

    Dobrý deň, k dispozícii ešte nie sú štúdie, ktoré sa touto otázkou zaoberajú. Je síce pravda, že najväčší vplyv na tehotenstvo má chorobnosť v I. trimestri, nie každé ochorenie, či infekcia, má vplyv na tehotenstvo a na zárodok, či plod.