• dlžka nosovej kosti

    , Autor: Kozla

    Dobrý deň

    chcela by som sa vás spýtať, či je v 24+3 tt. normálna dlžka nosovej kosti 9,65mm. V 20+6tt bola dlžka nosovej kosti 6,3mm. Ostatne parametre sa zhoduju s gestacným týždnom 24+3. BPD 58,5mm. FOD 73mm. HC 222,4mm. AC 192,1mm. HL 40,9mm. FL 43,4mm. TCD 26mm.

    Dobrý deň, nosová kosť sa meria hlavne v prvom trimestri. Je dôležitým markerom Downovho syndrómu. Nosová kostička je iba jeden z tzv. markerov a samotná nemá význam k hodnoteniu. Potrebné je dať do súvilsotí ostatné testy. Samotná dľžka nosovej kosti nemá výpovednú hodnotu, dáva sa do pomeru k rozmeru hlavičky. NIekde sa hodnotí iba prítomnosť.