• Fluco sandoz

    , Autor: Veri12

    Dobrý večer, som v 36 TT a gynekológ mi predpísal liek fluco sandoz z dôvodu vaginálnej mykozy. Povedal, že to mám užívať vaginálne, ale v pribalovom letáku je uvedené, že kapsulu treba prehltnúť a zapiť dostatkom vody. Akým spôsobom to mám teraz užívať?? Zároveň ma zaujíma, či môžem za daných okolností začať cvičiť s aniballom.
    Ďakujem vopred za odpoveď.

    Dobrý deň, spomínaný preparát sa má oficiálne užívať perorálne, prehltnutím. V tehotenstve je jeho užitie perorálne kontraindikované. Použitie vaginálnou cestou je off label, teda nie sú realizované štúdie vaginálneho použitia. Pri akejkoľvek vaginálnej liečbe je cvičenie s Aniballom kontraindikované. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte alebo kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.