• Cukrovka

    , Autor: Lucka123456

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať v tehotenstve som mala tehotensku cukrovku ktorú sme z diabetologom riešili len dietov po pôrode po 6 TT som bola kontrole kde mi pani doktorka na druhý deň volala stým ze mam ešte zvisene hodnoty a mam držať zas diétu a v apríli na kontrolu chcem sa teda opýtať môže mi ešte ta cukrovka zmiznúť po schudnutí alebo sa stým mam naučiť žiť ? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, toto je otázka na diabetológa. Mierne zvýšené hodnoty môžu pretrvávať v šestonedelí, teda do 8 týždňov od pôrodu. V niektorých raritných prípadoch tehotenská cukrovka pretrváva vo forme cukrovky 2. typu. Nie som však kompetentný sa v tejto otázke vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní diabetológa a v prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností ho kontaktujte.