• Konzumácia nedopečeného mäsa

    , Autor: kammmka

    Dobrý deň, včera sme si domov objednali hovädzí burger z reštaurácie avšak po chvíľke jedenia som zistila že mäso je nedopecene.. z masa som odjedla len maly kúsok skraja, zvyšok som vybrala a vyhodila. Reštaurácia garantuje odber hovädzieho masa z lokálnej farmy, teda žiaden “pochybný” zdroj.. mám mat obavy z možného nakazenia listériou/toxoplazmozou a ohrozenia bábätka? Som v 38tt a budúci týždeň 18.12. mám plánovaný pôrod. Ďakujem za Vašu odpoved

    Dobrý deň, myslím si, že sa nemusíte obávať. Ak by ste jedli surové rizikové potraviny, najmä v začiatkoch tehotenstva, obavy by mohli byť na mieste, takto je riziko minimálne.