• Test na cukor v tehotenstve

    , Autor: Ninozka

    Dakujem za odpoved asi vam neodoslalo celu tu otazku...No mala som hodnoty skoro 9,1 tak nejak mi povedala doktorka a povedala ze to moze byt aj tym ze som vypila väčsiu davku tej glukozy? ze som mala len 50 g.tak ze musim prist znova a podla toho uvidi ci ma posle k diabetologovi no bojim sa aby som nemala tu tehotensku cukrovku.

    Dobrý deň, áno, test je potrebné zopakovať a na základe toho sa určí ďalší postup. Je lepšie, keď sa aj prípadná tehotenská cukrovka zistí včas a adekvátne sa kompenzuje, ako by malo dôjsť k dekompenzácii, čo by malo negatívny vplyv na plod, ale aj na Vás. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.