Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,255 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kvapky do nosa

  , Autor: hirjakova-monika

  Dobrý deň,som v 15 tyzdni tehotenstva,mávam v noci strašne zapchaty nos.mozem používať nasivin 0.025%.v pribalovom letáku je uvádzané že sa treba poradiť ale aj že v tehotenstve sa nesmie prekročiť doporučené dávkovanie.morske vody ani fyziologické roztoky mi nepomáhajú.dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Nasivin pôsobí lokálne, pri dodržaní odporúčanej dávky to vplyv na plod nemá.

Podobné otázky

 • Alergia v tehotenstve

  , Autor: 7lucia77

  Dobry večer, chcela by som sa spýtať.. som v 15tt a som alergička, mám doma ešte predpisane kvapky do nosa mometasone sandoz moja alergologicka ma dovolenku.., som v 15 tt a neviem či mám používať tie kvapky alebo si dávať olynth plus .. neviete mi poradiť prosim čo je trošku menšie zlo ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jedná sa o lokálne pôsobiace kortikosteroidy. Ak nemáte zhoršený stav, Olynth bude vhodnejšou alternatívou.

 • chrípka

  , Autor: simicka

  Dobrý den pani doktorka som v 23 tt a som prechladnuta k lekárovi zatial nejdem teplotu nemám mám len upchaty nos typicke prechladnutie možem sa naparovať alebo poprípadne paralen dakujem pekný den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  paracetamol môžte, nič iné
  kvapky do nosa, len homeopatické, prípadne iné homeopatické prípravky, v lekárni sa informujte
  s pozdravom

 • Olynth počas tehotenstva...

  , Autor: odbornik6

  Dobrý deň, pani doktorka. Včera som sa dozvedela, že som tehotná. A, že som cca v 4 týždni tehotenstva. Ja som však do včera netušila o mojom tehotenstve a a nakoľko mám už roky problém s dutinami každý večer si dávam pred spaním kvapky do nosa Olynth a niekedy aj v noci keď sa zobudím a mám upchatý nos. Chcem sa teda spýtať, či som tým nejako mohla ohroziť dieťatko a či to žívanie Olynthu škodí počas tehotenstva a mám ho prestať užívať alebo môžem s jeho užívaním pokračovať aj naďalej. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  nepredpokladám, že by užívanie Nosných kvapiek plodu ublížilo, na druhej strane neexistujú klinické štúdie, ktoré by overili jeho neškodnosť. Preto každopádne nosné kvapky už neužívajte, ich dlhodobé (viac ako týždeň) užívanie nie je dobré (aj keby ste neboli tehotná), pretože postupne vzniká závislosť na nosných kvapiek a dochádza k poškodeniu nosnej sliznice. Takže vysadiť a viac neužívať.

 • Nádcha v 1. trimestri

  , Autor: mima1984

  Dobrý den, som v 10tt tehotenstva a posledne 2 dni ma skolila nádcha, chce, sa opýtat, ktorý prípravok na nádchu je v tomto období vhodný?Taktiež som sa dočítala, že najvhodnejšie kvapky do nosa sú pinosol, je to pravda ??Dakujem za odpoved.....

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  je to veľmi individuálne, každému zaberá niečo iné. Veľmi účinné sú slané roztoky, každopádne nie je počas prvého trimestra vhodné celkové užívanie liekov. Dostatok tekutín, naparovnie, vitamíny. Držím palce!

 • biolampa

  , Autor: drobcek123

  Dobrý deň,

  som v 21tt a už vyše týždňa ma trápi pomerne silná nádcha. Chcela by som sa opýtať či je vhodné vyskúšať liečbu pomocou biolampy, a či je celkovo biolampa v tehotenstve neškodná pre bábätko, alebo ju radšej nepoužívať.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň,
  lokálne pôsobenie bio lampy gravidite nijakým spôsobom neublíži. Samozrejme skúste aj lokálnu liečbu kvapky do nosa, nahrievanie/naparovanie a podobne.