• Krčok maternice počas cyklu

    , Autor: Kaja31

    Dobrý deň, chcem sa prosím Vás opýtať či sa dá so 100 % istotou orientovať podľa krčka maternice, v akej fáze cyklu sa žena nachádza. Napríklad či opčas menštruácie a plodných dní mä byť krčok mäkký a počas plodných dní mäkký a ťažko dosiahnuteľný a počas neplodných dní tvrdý a nízko. Ďakujem.

    Dobrý deň, áno, krčok maternice, jeho poloha a konzistencia sa v priebehu menstruačného cyklu mení. Ak sa tým ale chcete riadiť a podľa toho mať nechránený pohlavný styk, ako prevenciu tehotenstva a istú formu antikoncepcie to neodporúčam vôbec.