Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,342 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Canesten

  , Autor: Viemneviem

  Dobrý deň,

  chcela by som sa opýtať či je canesten v tehotenstve bezpečný. Som 8tt a cítim diskomfort. Svrbenie a pálenie. Vždy je to ale tak, že to za deň max dva prejde a objaví sa to opäť po týždni. Na poradňu som objednaná za 10 dni. Budem to s lekárom riešiť. Avšak chcem sa opýtať, či canesten krém nemôže ublížiť dieťatku.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môžete si skúsiť realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom, pripadne užívať vaginálne probiotiká. Canesten môžete užívať, občasné užívanie zárodku neuškodí.

Podobné otázky

 • Problémy po styku v tehotenstve

  , Autor: Biibbb123

  Dobrý deň, som v 18tt tehotenstva. Stále po pohlavnom styku, zvyknem mať začervenanú a opuchnutú vagínu, partner tiež sleduje pár hodín na to začervenanie, väčšinou to do pár hodín ustúpi, môže ísť o niečo vážne ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať o nič vážne. Skúste si aplikovať do pošvy vaginálne probiotiká, najlepšie večer pred spaním. Ak budú ťažkosti pretrvávať, vhodné je navštíviť obvodného gynekológa, ktorý Vám urobí výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie. Zvonku si môžete natierať Canesten krém, rovnako tak ho môže používať aj Váš partner.

 • 29tt a Candida

  , Autor: Sonicka 29

  Dobry den p.doktor. Prosim Vas pekne o radu lebo moja p.doktorka ma momentalne dovolenku. Som v 29tt. Pocas celeho tehotenstva ma sprevadza premnozena Candida :) cca pred 2tyzdnami som mala poradnu s tym, ze mi bol odobrany vyter...( neviem vsak este vysledok) p.doktorka mi hned vravela, ze mam vybrat klotrimazol. Vybrala som Canesten 6 x1vag.capikov...( posledny bol 25.12.2022) teraz momentalne citim nepohodu tam dole...moja otazka znie: mozem si teraz nasadit Candibene capiky 6x1 a nasledne probiotika GYNIMUN Intim care 10 vaginálnych kapsúl? Ma to zmysel? Alebo co by ste mi doporucil? Mala som medzitym aj nejake baterie v moci. Moja doktorka sa vrati 2.1. Dakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skôr by som preferoval začať s aplikáciou vaginálnych probiotík, keďže ste len pred pár dnami dokončili liečbu Canestenom. Informujte sa o výsledku kultivačného vyšetrenia u svojho obvodného gynekológa.

 • Snazilky

  , Autor: Patiik

  Dobrý deň , chcem sa opýtať či mykoza alebo kvasinkova infekcia môže zablokovať tehotenstvo počas plodných dni? S manželom sme mali nechránený styk 4dmi pred ovilaciou podľa kalendára ,a po sexe som začala mať svrbenie, opuch,začervenanie , nepohodlie a úplne malinky biely výtok ako tvaroh nebolo to nič strašne . Je tu šanca ? Podotýkam že už ročne dieta máme a pri nej sme sa nesnažili dlho hneď na druhý mesiac vyšlo , predtým som bola tehotná ešte raz to vyšlo na prvý krát sle v 8tt prestalo byt srdiečko. Aka je šanca teraz ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie, kvasinková infekcia nevie zabrániť otehotneniu. Pravdepodobne u Vás došlo k vzniku vaginálnej infekcie. Skúste si realizovať vaginálny výplach Cloginom alebo Rosalginom a aplikujte si vaginálne probiotiká počas desiatich dní, najlepšie večer pred spaním. Lokálne viete použiť aj Canesten krém. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Polygynax v 16 tt

  , Autor: Gaby93

  Dobrý deň, dnes som bola u gyn kvôli opuchu, svrbeniu a výtokom. Som v 16 tt a povedal mi že mám infekciu, na ktorú mi predpísal polygynax a fungicidin masť. Všade čítam že tie kapsule nie sú vhodné v tehotenstve. Tak sa chcem opýtať či to nejak môže ohroziť dieťa a či ich radšej nemám brať a zavolať si za niečo iné. Bojím sa začať s touto liečbou ale na druhej strane si zase myslím že vie prečo to predpísal a nechcel by nám nejak ublížiť. Tak som v rozpakoch teraz

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vaginálne tabletky Polygynax sa neodporúčajú užívať počas tehotenstva vzhľadom na ich možný ototoxický účinok na plod. Nemám však skúsenosti s užívaním spomínaného preparátu u tehotných pacientiek, nakoľko ho z tohto dôvodu nepredpisujem. Osobne sa u tehotných prikláňam k iným preparátom, napríklad Macmiror Complex. Ak máte mykózu, vhodný je Canesten vaginálny krém.

 • Progestanelle

  , Autor: Anička47

  Dobrý deň, som po Ivf tehotná v 9 týždni. Užívam stále progesterón vaginálne 3krat denne. Od včera mám pocit bolesti pošvy na dotyk hlavne pri vklade progestenallu. Môže to byť alergia naň ? Mám aj pocit suchosti vnútri. Výtok neviem posúdiť nakoľko liek počas dňa vyteká. Myslela som si že ide o začínajúcu mykózu ale svrbenie zatiaľ nemám , urobila som aj oplach zvonku rosalginom a zvažujem použitie Canesten krému. Avšak bojím sa či to nebude skôr tá alergia. Lekár má momentálne dovolenku. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám k lokálnemu a vaginálnemu nálezu neviem bližšie vyjadriť. Odsledujte si to. Je potrebné gynekologické vyšetrenie, na základe ktorého sa určí možná príčina ťažkostí a stanoví ďalší postup.