• CMV

    , Autor: Evelon

    Dobry den, chcela by som vas poprosit o vas nazor, nakolko nikto sa mi k tomu nevie jednoznacne vyjadrit. Bola som tehotna, a zaciatkom januara 2020 som prekonala silny kasel, mala som uzliny, bolest hrdla, ale vo februari 2020 som potratila v 11 tyzdni, otehotnela som znova v aprili 2020, momentalne som v 19 tyzdni. Ide o to ze z krvnych testov mi bolo zistene ze v januari 2020 som bola na CMV negativna IGM negat a anti IGG boli az 220, potom mi robili odberi aj v juny v druhom tehotenstve a opat IGM negat a IGG 203, lekarka ma poslala na infekcne, tam mi povedali ze som ten virus prekonala nedavno a mohla to byt aj pricina potratu. Momentalne je vsetko s babom v poriadku no nikto sa mi nevie vyjadrit ci to nemoze mat dopad aj na toto tehotenstvo, nakolko infekcia bola prekonana nedavno a moze zostavat v tele aj nadalej. Myslite ze ked som bola negativna uz pred druhym tehotenstvom moze to mat nejaky dopad na dieta? Ved tak vysoke protilatky by ho mali ochranit podla mojho lajckeho nazoru... Dakujem za odoved

    Dobrý deň, pozitívne IgG hovorí o prekonanej infekcii. Nejedná sa o aktívne ochorenie. Tak isto, ako sú ženy očkované proti rubeole, tak automaticky budú mať IgG pozitívne. Vplyv na tehotenstvo to nebude mať.