Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,007 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Necitim pohyby

  , Autor:

  Dobrý den chcela by som sa opitat som v 25 tt a ešte necitim pohyby miminka placentu mam v predu na minulej poradni bolo vsetko v poriadku dalsiu mam o dve tt mam počkat alebo navštivit pohotovost ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste prvorodička, pohyby plodu ešte cítiť nemusíte, respektíve nemusíte ani vedieť, že cítite pohyby plodu, môže to byť žblnkanie v podbrušku. Ak je placenta na prednej stene, môže to do istej miery ovplyvňovať pociťovanie pohybov plodu. Nemusíte sa obávať. Ak bolo všetko v poriadku, nemusíte navštíviť pohotovosť. Odsledujte si to, pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Infooooo

  , Autor:

  Dobry vecer chcem sa spitat som v 21tyzdni tehotenstva a vobec necitim pohyby moze to suvisiet aj stim ze pret tehotenstvom som vazila 90kg a mala som to brucho take vetcie tustejsie ci sa mam obavat alebo je to normalne Som druhorodička dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero, vplyv na to môže mať aj lokalizácia placenty. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnotiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Necítim pohyby v 26tt

  , Autor:

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať predvčerom som bola na pohotovosti pre bolesti vpodbrušku. Všetko bolo v poriadku srdiečko baba bilo. Včera večer som ešte cítila intenzívnejšie pohyby. No dnes od rana nič. Čím to môže byt ? Otočením baba ? Alebo si mám zájsť na vyšetrenie či je všetko ok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, cítenie pohybov plodu záleží od viacerých okolností, od množstva skonzumovanej potravy, množstva prijatých tekutín, pohybovej aktivity, ... Záleží aj od lokalizácie placenty, množstva podkožného tuku tehotnej. Odsledujte si to. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Necítim pohyb bábätka

  , Autor:

  Dobrý deň,

  som v 30. týždni a necítim pohyby aj dva dni a potom sa bábo pohne. Pýtala som sa svojej gynekologičky a vraj je to v poriadku. No niekto vraví, že keď sa bábo nepohne za 24 hodín, tak treba ísť na pohotovosť. Mám strach, lebo zase mám tu odchýlku. Od včera bábo necítim a placentu mám vpredu.

  Aký je Váš názor?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, skúste vypiť alebo skonzumovať niečo sladké, alebo mierne zatriasť bruškom. Záleží aj od počasia, od Vašej pohybovej aktivity, od množstva a druhu prijatej potravy, od umiestnenia placenty, od hrúbky brušnej steny, ... Ak boli všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Samozrejme, ak sa Vám niečo nezdá, alebo v prípade ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • 39 tt

  , Autor:

  Dobry den od vcera vecera necitim pohyby ...bola som na pohotovosti lekarka mi napisala ...pph post 1 .As+.p+ placenta na ps ııı...term oligohydramnion.....bpd 36+6tt...ac 327 36+6tt ....toko bez cinnosti .a od vtedy sa slabunko pohla ci sa mam bat ..bo nic nepovedala k tomu ...hrdlo polohotuhe sakralne ulozene v dlzkec1.5 az 2 cm...pre clanok prsta pootvorene...dorporuxila pri opakovani hospitalizaciu dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, USG vyšetrenie popisuje postavenie plodu hlavičkou, s prítomnou akciou srdca ako aj pohybmi plodu, placenta je dozretá, čo je v 39 týždni normálne, plodovej vody je menej, činnosť maternice nie je prítomná. Okrem menšieho množstva plodovej vody je USG vyšetrenie v poriadku. Ku koncu tehotenstva už plod nemá toľko miesta na manévrovanie, preto aj pohyby plodu (navyše ak je plodovej vody menej) nemusia byť výrazné. Odsledujte si to. Pri nástupe pravidelnej kontrakčnej činnosti á 5 - 7 minút, odtoku plodovej vody, silného krvácania ako aj absolútneho necítenia pohybov plodu, či iných ťažkostiach navštívte tehotenskú pohotovosť.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor. Som v 27+6 tt a už druhý deň necítim pohyby bábätka. Výsledky testov sú ok a malá bola na poslednej poradni v poriadku. Mám trochu obavy. Som prvorodička a všetko je pre mňa nové. Teraz sú veľkonočné sviatky a svojmu gynekológovi sa nedovolám. Je to bežné, že sa niekedy babätko skludní alebo mám radšej navštíviť urgent v nemocnici? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nie každý deň musí byť plod rovnako aktívny, niekedy môže kopať alebo sa hýbať intenzívnejšie, inokedy menej intenzívne. Ak však necítite pohyby plodu vôbec, navštívte tehotenskú pohotovosť, kde sa to skontroluje.