• Oligohydramion a menší plod

    , Autor: Ajuska182

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som počuť Váš názor, dnes som bola na poradni a podľa ms som 35+4 tt. Lekár mi robil sono a skonštatoval oligohydramion stredného stupňa, RI: 0,57 S/D: 2,34
    BPD: 8,26 - 33/0
    FL: 6,47 - 33/2
    AC: 28,39 - 32/2
    HC: 31,06 - 34/4
    Viem nejakým spôsobom docieliť, aby sa množstvo plodovej vody zvýšilo? Pripadne ako sa postupuje, ak je malička menšia? Nejako špeciálne sa to prosím sleduje? Ďakujem krásne vopred za odpoved

    Dobrý deň, oligohydramnion sám o sebe nepredstavuje patológiu, ale určite to treba priebežne odsledovať. Prietoky sú v poriadku. Veľkostne je plod v poriadku.o IUGR sa jedná pri zaostávaní 4 týždne a viac, čo u Vás nie je. Odporúčam pravidelné tehotenské poradne, ako aj USG sledovanie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.