• Lieky

    , Autor: Jajika

    Dobrý deň, som v 38tt a trpím panickou poruchou, som pod dohľadom psychiatra avšak chcem sa spýtať na názor gynekológa.
    V prípade záchvatu užívam štvrť tabletky z 0,5 helexu (alprazolam), cca každý druhý/tretí deň. Chcela by som sa spýtať, či môže byť dieťatko závislé po narodení pri takejto relatívne nízkej dávke, a ako dlho trvá, kým sa dostane z tela.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, liek sa počas tehotenstva užívať môže po zvážení prínosov a rizík. Ak boli doteraz všetky vyšetrenia v poriadku, nemusíte sa obávať. Po pôrode však bude vhodnejšie laktáciu zastaviť.